Sponsorlu Bağlantılar

Boya Badana

Boya Badana

Ben çocukken, ev yenilenirken sık sık kireç kelimesini duyardım. O zamanlar kireç ve boyanın aynı anlama geldiğini düşünürdüm çünkü sıklıkla birlikte kullanılırlardı. Temel işlevleri aynı olsa da kireç ve boya farklı terimlerdir. Kireç nedir ve nasıl yapılır sorularına bu yazımızda elimizden geldiğince cevap vermeye çalışacağız.

Binaların, duvarların veya ağaçların dış yüzeyine fırça veya püskürtme yoluyla uygulanan kireç suyuna kireç denir. Kullanım amacı, boyama öncesi duvarı koruyacak ve temizleyecek bir astar yüzey oluşturmaktır. Geçmişte sadece kireç kullanılırken günümüzde plastik kireç de yaygın olarak uygulanmaktadır. Boya badana işlerinin itinalı bir şekilde yapılmasını istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

Yapının duvarları sıvandıktan sonra düzgün bir yüzey elde edilir. Bu yüzeyin rengi, yapıldığı malzemeden dolayı estetik değildir. Bu nedenle daha çekici bir görüntü elde etmek için resmi beyazlatmak gerekir. İşte nasıl beyazlatılacağı sorusu geliyor. Ev boyama işlemlerini de en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu