Sponsorlu Bağlantılar

Masalların Önemi

Masal Sitesi

Masal sitesi, çocukların hayal gücünü zenginleştiren bir masallar diyarıdır. Bu her çocuk için vazgeçilmez bir aktivitedir. Hem dinlemeyi, hem de birbirinden eşsiz hayaller kurmayı severler.

Tüm bu ihtiyaçların karşılanması için Masal sitesine erişim sağlamak en doğru olanı olacaktır. İster görüntülü isterse de sesli masallar tercih edilebilir. Yabancı kullanıcılara ise onu İngilizce masallar mevcuttur. Kendi masallarınızı yazıp derleyip Masal sitesiyle paylaşabilirsiniz.

Masalların Önemi

Okuyanların memnuniyetle, en güzel ve önemli olan motivasyonunu kazanan bir sitedir. Masal oku diye heyecanla çırpınan kalplere hitap eder.

Çocukların iç ve dış dünyası masal sayesinde gelişir. Yeni kurdukları dünyaya tamamen farklı bir bakış açısıyla bakarlar. Çocuklarda ve bebeklerde kavram gelişimini artırır. Zihinsel gelişime katkıda bulunan tüm masallar bu sitede mevcuttur.

Masal Dinlemek

Birçok masal çeşidi olan bu site, çocuklara dinlemeyi öğretir. Çocuk masalları dinlerken olaylardan ders çıkarmayı öğrenir. İyi, kötü ve nasıl davranılması gerektiğini aşılar.

Masalların Öğrettikleri

Masallar eğitici konular içerir. Bunlara örnek olarak, arkadaşlarla iyi geçinmenin önemi vurgulanır. Anlatım yaparken ses tonu ayarlanması gerektiğinden sesli masallar tercih edilebilir.

Kısa masallar ile birlikte de özel ve kaliteli zaman geçirmek açısından da çok değerlidir.

Çocukların düşünme becerisi, sorun çözmeye odaklanması ve yaratıcılık güçlerini arttırmaktadır. Çocukta doğaya ve çevreye olan karşı ilgisini uyandırır. Sevgiyi ve saygıyı aşılar.

Her Yaşta Gelişim

Gelişim düzeylerine uygun ayak uydurabilen birisi olması için yardımcı olur. Dil gelişimine katkı sağlar. Bunlara ek olarak çocuklar resim, müzik ve diğer sanat dallarına karşı ilgi duymaya başlar. Hayatını aynı bir gökkuşağı gibi renklendirebilir.

Bazı masallar ise sakinleştirmeye yönelik olur. Hayal kurarak uykuya dalış kolaylaşır. Ve bu sayede sağlıklı bir uyku uyumuş olurlar. Uyku masalları sayesinde huzurlu bir uykuya dalarlar.

Masal Sitesi, tam olarak aranan tüm nitelikleri taşır. Sesli ve görüntülü masal tercih edebilirsiniz. Çocuklara kitap okumayı daha eğlenceli hale getirir. Masallar, kitaplara olan ilgiyi artırma süreci olduğu da söylenebilir. Kişilerin algı düzeylerinin yüksek olmasını sağlar. Masal Sitesi her türden masal imkanı sunar. Gözler önüne serilen güzelliklerle dolu bir site olduğu çok aşikârdır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu